איותאיה

איותאיה-Ayutthaya היא עיר עתיקה צפונית לבנגקוק, עיר הבירה של תאילנד לפני בנגקוק. העיר ללא ספק אחד מהיעדים החשובים והעתיקים של המדינה וגן עדן לחובבי ארכיאולוגיה והיסטוריה. מקדשים ייחודים בודהות ענקיים ועוד..כשעה וחצי שעתיים מבנגקוק כ-85 ק"מ. העיר קדושה וכאמור שימשה לבירתה של תאילנד בין השנים 1350-1767. העיר עברה הרבה תלאות והייתה מבוקשות מאוד, סוחרים מכל העולם שמו פעמיהם אליה, גם מהעולם המערבי, אנגליה, הולנד, צרפת וכמובן יפן וסין. לעיר הייתה בעיה בעיקר עם הבורמזים שתקפו אותה באכזריות וכבשו אותה בסוף המאה ה-18 ב-1767, הבורמזים האמינו ודגלו בהכחדת הגזע ופעלו כך נגד התאילנדים. העיר ממוקמת במחוז נקהון סי איותה ובסביבה שלוש נהרות שבעבר נעזרו בם כדי להגן על העיר, צ'אופריה, פאסאק והלופבורי (נחל).

מתחנת הוא-לאמפונג מבנגקוק ניתו לרחת רכבת מספר פעמים בשעה, או אם רתם מעונינים להגיע ברכב, אז צאו על כביש כיוון צפון מספר 3100 או1 חברו ל32 עד איותאיה שם משלתב שוב לכביש 1. 311 הוא כביש פתלתל יותר. ניתן גם לקחת סיור מאורגן דרך מגוון הסוכנויות טיולים בבנגקוק. ב-1991 עיר מוכרזת כאתר מורשת עולמית ע"י ארגון אונסקו. מה ניתן לראות העיר:

Wat Mahathat-מקדש הממוקם בכניסה לעיר, שם נמצא הדמות הידועה המגולפת בתוך העץ. המקדש נבנה במאה ה-14 והוא היה מקום מושבו של מנהיג הנזירים הבודהיסטים התאילנדים. המקדש קרס מספר פעמים, אבל ניתן בהחלר לראות ולהבין את גודלו ואת כוחו. בודהא ענק ומרשים יקבל את פניהם, לא ניתן לפספס. The Temple of The great Relic.

Wat Chai Wattanaram-מקדש מוכר ופופולרי וחשוב, הממוקם על גדות נהר צ'או-פריה והוא נבנה בהשראת האנגר-וואט בקמבודיה. הוזמן ב-1630 ע"י המלך Prasat Thong לכבוד אימו. מגדל גבוה במרכזו ומגדלים קטנים יותר סביבו, מסמל את הר  Sumeru מקדש מרשים ששווה לבדוק.

Wat Phra Si Sanphet-ממוקם כמעט באמצע אזור של הבירה הישנה הוא אחד מסמליה של איותאיה, מקדש עם שלושה מגדלים בצורת פעמונים. נבנה ע"י מלך בורומאטריילוקאנאט ב 1148, היה לאחד הגדולים בימים עברו ויחסית נשמר היטב מלבד הבודהא הענק שהיה ניצב ב-1503. 16 מטרים עם 150-250 קילו +- של זהב. כמובן שפסל הבודהא לא נשאר יציב, אלא נופץ לחתיכות ע" הבורמוזים.

Wat Phra Chao Phanan Choeng- מקדש שונה משאר המקדשים בעיר, זאת מכיוון שהוא חי ונושם כלומר נזירים ואנשים בכלל משתשים בו והא פעיל לכל דבר. הדרך הקלה להגיע אליו היא דרך מכעבורת מ- wat Phanan Choeng Pier. המקדש הוא אולי הותיק ביותר מהמקדשים, נבנה ב-1324 לפני שהעיר נוסדה, אך לא ידוע מה מהמבנה מקורי. בתוך המבנה בודהא ענקי מוזהב שאורכו כ-19 מטרים ומברך וברך כ-14 מטרים.

ישנם עוד מקדשים כמובן אבל, אן יש לכם מספר שעות אלו יספיקו. בנוסף למקדשים ישנו שוק צף, עמוס, גדוש והומה שכמעט אין בו תיירים. הוא נמצא סביבה האגם הגדול. תוכלו לשבת על כר הדשא סביב ולהינות מאוכל מקורי וממופע אור קולי וריקודים מסורתיים. 10:00-21:00- חוויה. בסופש ישנם מופעי תאטרון על המים.

זקוקים להמלצה על מלון בתאילנד, ספרו לנו כמה אנשים אתם, איזה תאריכים ומה אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם את מקומות הלינה העונים בצורה המיטבית לדרישה שלכם, תוכלו גם להיות ספציפים מאד בדרישותיכם ואנו נחפש עבורכם את מקומות הלינה המומלצים ביותר, השתמשו בטופס זה לשליחת בקשתכם.

ראו מספר מלונות מומלצים באיותאיה שבתאילנד :

phuttal residence: לפרטים והזמנה לחצו כאן

baan tye wang guesthouse: לפרטים והזמנה לחצו כאן

baan luang harn: לפרטים והזמנה לחצו כאן

 

חברה מומלצת להשכרת רכב באיותאיה : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר באיותאיה כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן