קנצנבורי

קנצ'נבורי-Kanchanaburi, עיירה מקסימה הממוקמת במחוז קנצ'נבורי מערבית לבנגקוק, גובלת עם בורמה. העיירה ממוקמת כ-120 ק"מ מבנגקוק כשעתיים נסיעה. העיירה התפרסמה עוד בשלהי שנות ה-50 ותחילת ה-60 עקב הסרט המוצלח זוכה שבעה פרסי אוסקר, הוא "גשר על נהר הקוואי", למרות שבמקור זה לא שם הנהר אבל שונה עקב הסרט ובגלל שתיירים רבים הגיע ולא הבינו למה לא קוראים לגשר כך, במקור השם של הנהר הוא Klong ואת הגשר באמת בנו שבויי מלחמה בריטים ואמריקאים במלחמת העולם השניה.
קנצ'נבורי היא יעד נהדר לצעירים ולמשפחות לפני האיים או אחרי האיים למספר ימים, מלבד מראות היסטורים, סביב העיירה תוכלו להינות ממפלים מקסימים-יש האומרים היפים בתאילנד, מערות, סיור נהרות, ריזורטים על שפת הנהר ועוד.

חוץ מהגשר על נהר הקוואי מבחינה היסטורית נמצאת בקנ'נבורי גם "מסילת המוות", מסילת רכבת שנבנתה כדי להעביר סחורה לכוחות יפנים מתאילנד לבורמה, המסילה נבנתה ע"י עשרות אלפי שבויי מלחמה מערביים ואסייתים ומתו שם בתהליך כ-100,000 שבויים. כיום ניתן ואף מומלץ לקחת כמה שעות ולקפוץ על הרכבת לטיול מרהיב באזור המתחיל בעיירה.

בקמצ'נבורי נמצאים מפלי Erawan באמת פיסת גם עדן שלא רואים יום יום. כשעה נסיעה מקנצ'נבורי (ניתן גם עם אופנוע), תגיע לפארק לאומי מקסים, כניסה עולה כסף ובסופש יכול להיות עמוס. באמצע הג'ונגל תמצאו שבילים מסודרים, מדרגות, גשרים וכ-2 ק"מ של  כמה וכמה מפלים עוצרי נשימה ובריכות בצבעים יפיפים. טיילו לכם במורד המפלים ועצרו להשתכשכך במים כאשר מתחשק לכם, לעתים ביום רגוע תוכלו להינות מבריכה מבודדת לגמרי, ניתן גם לקפץ ממספר מפלים אבל היזהרו, כמו כן השמרו מסלעים חלקלקים. כאמור יש הטוענים שאלו המפלים היפים בתאילנד, ובכן הם מהיפים ללא ספק.

מערת לוואוה-Lawa cave ממוקמת כ-70 ק"מ מעיירת קנצ'נבורי, לא רחוק מנהר הקואי, גרם מדרגות מכובד בשביל להגיע למערה, חמישה אולמות כ-500 מטרים בתוך המערה. המערה בפנים קלה להליכה ומציעה חללים שלא נפגיו תיירוית עדיין.
מעיינות החמים של קנצ'נבורי ממוקמים כ-100 + ק"מ צפונית לעיירה ומציעים מעיינות חמים שנותבו לבריכות. שלושה בריכות שאחת מהן מורשת להיכנס רק לנזירים כך שאם אתם לא אחד, אז תסתפקו בשתיים האחרות. הבריכות נעימות ממוקמות סמוך לנהר מתחת לעצים וירוק.
Jeath, וכעת לאווירה קצת שונה, מוזיאון בית כלא המציע מבט על איך שחיו שבויי מלחמה במלחמת העולם השניה ממוקם ב-Wat Chai Chumphon והוא מנוהל ע"י נזירים. בית הסוהר הוא העתק לאיך שחיו שם השבויים כולל חפצים, מיטות, ועוד.. בתצוגה גם ניתן לראות מכתבים שהשאירו האזירים ובני משפחתיהם. השם Jeath שמצטייר לנו כ Death (מוות), הוא בעצם האות האשונה של הארץ שהשבויים היו ממנה. Japan, England, America, Thiland, Holland.

זקוקים להמלצה על מלון בתאילנד, ספרו לנו כמה אנשים אתם, איזה תאריכים ומה אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם את מקומות הלינה העונים בצורה המיטבית לדרישה שלכם, תוכלו גם להיות ספציפים מאד בדרישותיכם ואנו נחפש עבורכם את מקומות הלינה המומלצים ביותר, השתמשו בטופס זה לשליחת בקשתכם.

ראו מספר מלונות מומלצים בקנצנבורי שבתאילנד :

cknchanaburi city hotel: לפרטים לחצו כאן

good times resort: לפרטים והזמנה לחצו כאן

u inchantree cknchanaburi:לפרטים והזמנה לחצו כאן

חברה מומלצת להשכרת רכב בקנצנבורי : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר בקנצנבוריכמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן