פוקט

פוקט-Phuket, ברוכים הבאים לפוקט. הגעתם לאי הגדול ביותר בתאילנד ואחד מהמתויירים. ממוקם בים אנדמן, דרום מערב מפרץ Bengal. פוקט ידוע בכמה דברים עיקרים, החופים הלבנים הארוכים, חיי לילה פוריים, גודל האי והצונאמי שפקד את תאילנד (בין השאר) ב-2004 ופגע בחופיה. פוקט הוא יעד פופולרי גם לישראלים ואף ישנם גורמים ישראלים מתפקדים בחוף פאטונג. הגעה בדרך כלל בטיסה ישירה מבנגקוק, לעתים ישנן טיסות ישירות לפוקט מערים מרכזיות באירופה. פוקט הייתה יעד פופולרי עוד מתקופות קודמות, בעיקר בגלל מקומה האסטרטגי, בין הודו, סרילנקה ואינדוניזיה, רבים השתמשו באי כמקום מסתור והעברת סחורה.

פוקט גדולה לכן היא יעד מתאים לכל גווני האוכלוסיה, משפחות, יחידים, זוגות. ללא ספק היעד הפופולרי של פוקט הוא חוף פאטונג ומה שמסביבו. ממוקם במערב האי לכיוון דרום, חוף לבן וארוך עים נעימים, ספורט ימי מגוון, בתי מלון על החוף, ברים, פאבים גם פאבים אירים, פאסט פוד ביחד עם אוכל מקומי וחיי לילה מאוד פוריים, לעתים מוגזמים, יש המשווים את חיי הלילה של פאטנוג לפאטאיה, מועדונים מסוגים שונים, זנות, לידיי-בויז ועוד כהנה וכהנה. יש אף משווים מבחינת תיירות "רגילה" את פאטונג לאילת.

החוף השני הפופולרי בפוקט הוא חוף קארון, שוכן דרומית לפאטונג וצפונית לקאטאה והוא השלישי באורכו בפוקט. החוף יחסית שקט חולי עם נופים. החוף מתחלק לשלושה חלקים - Karon Center בתי מלון, מסעדות, קניות חיי לילה, עיר קטנה. Karon Beach road מאופין מסעדות, נינוח יותר, הליכות ליליות, קניות, ריזורטים. החלק שלישי הוא  Laubg Poh Chuan Road. ממוקם באזור הדרומי יותר של החוף, מרכז בילויים, מסעדות.
חוף קאטה, Kata Beach הינו חוף מתאים למשפחות, ממוקם דרומית לחוף קארון. נמצא בתוף מפרץ עם חוף חולי ונעים, בתי קפה ומסעדות, כמוב בתי מלון המופרדים עם כביש, חיי לילה פוריים, אבל לא בסדר גודל וסליז של פאטונג.
דרומית לקאטה ממוקם קאטה נוי זהו חוף עוד יותר קטן המופרד מקאטה בגבעה ירוקה, חוף קטן המציע רוגע יחסי הן בשעות הבוקר והן בשעות הערב, מסעדות, בתי מלון צנועים.

Phang nga Bay, מפרץ פנג נגא, עוצר נשימה, מוכר לעולם המערבי עקב סצינת הסיום מסרטו של ג'ימס בונד-"האיש בעל אקדח הזהב" מ-1974 עם רוג'ר מור בו הוא יורה באנשים רעים (מתפתיע...). המפרץ מאופיין בצוקים עצומים המזדקרים אל-על מתוך המים, אזורים מסוימים אף משמשים לטיפוס מקצועי, איים, מי ים בצבעים יחודיים, חיות בר-קופים, מגוון סוגי ציפורים, דולפינים ועוד.. הנוף במפרץ עוצר נשימה ויש יאמרו מהמקומות היפים בתאילנד בכלל. אם כבר הגעתם עד פוקט אז הכניסו את המפרץ לרשימת התוכניות שלכם. האי הכי ידוע במפרץ הוא איך לא, האי של ג'יימס בונד, ככה הוא מכונה והוא נקרא Ko Tapu-אי המסמר והוא הפך להיות לאחד האתרים המצלומים ביותר בתאילנד ומסמליו של האזור.

אי נוסף ברשימת האיים שכאדי לראות בפאנג נגה הוא Ko Talu nok זהו אי שמציע מערך של מערות שאליהם מגיעים דרך הים, ישנם סיורים בהם מדריכים מקומיים יקחו אתכם עם קייאקים אל תוך המערות. אי נוסף שראוי להזכיר את שמו ולצאת לסיורים אליו הוא Ko Panyee-אי המוסלמים, ממוקם לא רחוק מהאי של ג'ימס בונד, הייחוד באי שהוא יושב על יסוד בניין בלבד ועליהם ביתנים, זהו מעין אי צף, הוא מחולק לצוק ענק שמטיל צל על חלקו, פיסת אדמה של הצוק והמבנים, אין ספק שמאוד מעניין לראות את האי ואת דרך החיים של המקומיים.

 זקוקים להמלצה על מלונות בפוקט, השתמשו בטופס הבא, שילחו לנו את התאריכים בהם אתם מתכננים להיות בפוקט, כמה אנשים אתם ומה בדיוק אתם מחפשים ונשלח לכם רשימה של המלונות המומלצים ביותר הזמינים לתקופת השהיה שלכם בפוקט כולל קישור הזמנה מאובטח, השרות ללא תשלום.

ראו מספר מלונות מומלצים בפוקט שבתאילנד :

 The Westin Siray Bay Resort & Spa, Phuket: לפרטים והזמנה לחצו כאן

Blu Monkey Hub and Hotel :לפרטים והזמנה לחצו כאן

The Pago Design Hotel Phuket: לפרטים והזמנה לחצו כאן

 

 

 

חברה מומלצת להשכרת רכב בפוקט : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר בפוקט כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן