משולש הזהב

משלוש הזהב-The Golden Triangle, או בתאית Sup Rau.  אזור מפוקפק שהפך בעשורים האחרונים לתיירותי. האזור ממוקם על הגבול צפון תאילנד כאשר לאוס נמצאת בצפון מזרח ובורמה/מינמהר בצפון מערב, האזור מחבר את שלושת ארצות אלו ויוצר את משולש הזהב של דרום מזרח אסיה, ממוקם על נהר המקונג האדיר. משולש הזהב כמושג גיאוגרפי/פיננסי מכוון לאזור שמייצר ומשווק סמים, במקרה הזה בעיקר אופיום המיוצרים לאחר מכן להרואין. במשך רוב המאה ה-20 שלטו ביד רמה במשולש כנופיות שתפקידם היה פשוט כך, להפיץ סמים, והן הרוויחו מכך הון עתק. גודלו של השטח כ-950,000 ק"מר.

משלוש הזהב מנותק ומרוחק מערים חשובות ומכפרים דומיננטים, מה שעושה את כל הרעיון של הפצת סמים קל יותר, כיום מערכת הפצת הסמים פסקה והאזור נותר מסחרי אבל לחקלאות ולסחורה חוקית, (האומנם?). האזור יפיפה מצופה בג'ונגלים, נהרות, מפלים חבויים, ירוק ומספר אטרקציות אף זמינות לתייר המערבי. אחת מהאטרקציות המרכזיות היא/הוא פסל בודהא העצום המצופה זהב המארחים לו חברה שני פילים הבניויים לצידו, הפסל נראה ממרחקים והוא שוכן על נהר המקהונג.

שייט בנהר המקוהנג-Mekong River Trips אם בא לכם לחוות את האזור תוך כדי שייט, אז ישנו סיור היוצא מ Ching Saen עד Chaing Khong, סיור על הנהר כך שאתם תהיו גם בתאילנד וגם בלאוס, כשלוש שעות כ-20 ק"מ. 20 ק"מ של ג'ונגלים וברים ירוקים. פחות מומלץ בעונה הגשומה.

היכל האופיום-Hall of Opium, הוא מוזיאון מודרני (מפתיע קצת), המאפשר מבט אינטרקטיבי ובכלל על תרבות האופיום באזור ועל שינוי שגרם הסחר בסמים באסיה כולה, ישנן מצגות מולטימדיה. כ-300 באט, 8:30-16:00 שלישי-שבת Chiang Saen.

Doi Tung Royal Villa and Mae Fah Luank Gardens- בגובה של 1800 מטרים לא רחוק מנקודת מעבר של הגבול Mae Sai, תפגשו עם יעד שהיה נקודת עליה לרגל, במעלה ההר ישנה Royal Villa שהיום מוזיאון המכבד את אימו של המלך שלכאן יצאה לגימלאות ועסקה בהפחתת גידול אופיום בין הכפרים החלפת החקלאות לחוקית. הדרך מעלה ההר יפה, אך יכולה להיות משולבת רוח אגרסיבית. בנוסף ישנם גנים המתוחזרים לשלמות, גן חיות קטן ונקודות עם נופים מרהיבים. 7:00-18:00

זקוקים להמלצה על מלון בתאילנד, ספרו לנו כמה אנשים אתם, איזה תאריכים ומה אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם את מקומות הלינה העונים בצורה המיטבית לדרישה שלכם, תוכלו גם להיות ספציפים מאד בדרישותיכם ואנו נחפש עבורכם את מקומות הלינה המומלצים ביותר, השתמשו בטופס זה לשליחת בקשתכם.

 

ראו מספר מלונות מומלצים במשולש הזהב שבתאילנד :

Anantara Golden Triangle Elephant Camp & Resort: לפרטים והזמנה לחצו כאן

 Imperial Golden Triangle Resort: לפרטים ןהזמנה לחצו כאן

 

 

חברה מומלצת להשכרת רכב במשולש הזהב  : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר במשלוש הזהב כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן