קו פנגן

קו-פנגן, Ko Pha Ngan, נתחיל ונומר שסמים אינם חוקיים בתאילנד. עכשיו שאמרנו את זה אפשר להתחיל. קו-פנגן או קופנגן אם תרצו הוא אי מאוד יפה ומזמין, המציע חופים חוליים לבנים ומים מדהימים. פירושו של השם קו-פא-נגאן הוא אי-חול-לבן.  ממוקם על הצד המערבי של מפרץ תאילנד בין האיים קוטאו לקוסמוי. קופנגן הוא אי מאוד תיירותי תודות למסיבות הפופולריות שבו לרבות והידועה בכולן היא ה- Full Moon Party על חוף Hadd Rin בדרום האי. קופנגן מאוד תיירותי ברחבי העולם בעיקר בקרב צעירים ומאוד תיירותי גם בקרב הישראלים. האי הוא מוקד עליה לרגל לישראלים ואף יש שם בית כנסת ומספר מסעדות ישראליות ומרכז עזרה לישראלים ולא סתם הדבר.

הגעה לקופנגן

אל קופנגן ניתן להגיע במספר דרכים, דרך קוסמוי, כאשר לקוסמוי ניתן להגיע בטיסה ומשם לקחת מעבורת, יש מספר מעבורות ביום,  ממזח Big Buddha למשל תוכלו להגיע ישירות לחוף Haad Rin, כמו כן יוצאות מעבוות ממזח Naton ו Mae Nam. כ-300-200 באט.
מהיבשת ניתן להגיע מסורט טאני, surat-Thani, פרובינציה ועיירה אליה ניתן להגיע באוטובוס מבנגקוק או עם רכבת. המזח נמצא מרחק קטן מתחנת האוטובוס. ניתן לקחת מעבורת ב-23:00 והיא מגיע בסביבות 6:00 כ-400 באט.

מסיבת הפול מון

Full moon Party המתרחשת באי, היא מוקד התיירות העיקרי של האי, למסיבה מגיעים מכל העולם, אבל בעיקר מאירופה ומישראל. המסיבה נערכת על חוף Haad Rin זהו החוף הדרומי של באי.עשרות אלפים רוקדים לצלילי מוזיקה משתנה הבוקעת מרמקולים הממוקמים מחוץ לברים, כל בר ואו מספר ברים והשטח שלפניהם מציעים די ג'יי שונה מוזיקה שונה. המקום הומה אדם ובסך הכל מגיעים לשם בשביל לשמוח ולהינות לחגוג את החיים ולשכוח מהצרות, לחובבי הז'אנר של מסיבות, אנשים יפים, ג'ינגולים, זו באמת חוויה בלתי נשכחת.  השמרו והזהרו מכמה גורמים, עשו לעצמכם טובה, או יותר נכון להדגיש במקרה הזה לעצמכן טובה ואל תשתו עד אובדן הכרה, אתן לא רוצות למצוא את עמכן במקום לא מוכר.
אם מישהו מזמין אתכן למשקה, שימו לב שלא ישימו לכן משהו בתוכו, זה קורה, יש שבערב הזה אחוז גבוה של הטרדות, חלקן קשות.
אל תקחו סמים, אבל אם כבר אתם כן החלטתם לקחת, השמרו, כאמור סמים אסורים בתאילנד ואם תופסים אתכם אתם "תשבו". כמו כן אתם לא רוצים להגיע לבית חולים.
הים בתאילנד מאוד מזמין וכאשר אתם שתויים ולאור הירח המלא על אחת כמה וכמה, המנעו מלהכנס למים, אתם שתויים/שיכורים ויכולים להסחף בקלות. מה גם הם הופכים להיות שרותים בערב זה.
השמרו מכייסים.  הזהרו מבקבוקים שבורים וזכוכיות על החוף,.דאגו לחברים שלכם. ישנם הרבה ובכל פינה ג'ינגולים באש, ישנה גם אפשרות לקפוץ על חבל כאשר הוא בוער, עשו לעצמכם טובה, אם כבר החלטתם לקפץ עשו זאת כאשר אתם פיקחים ולא שתויים.והכי חשוב תעשו חיים, כי זו באמת חוויה גם לאלה שפחות בעניין.

ישנן מספר מסיבות פחות ידועות אבל עדיים כדאי לציינן. Build up Parties. קלפני Full moon צנועה יותר, Half moon כשבוע לפני ושבוע אחרי הפול מון בחוף Bauntai. 
Black Moon Party- ממוקם בחוף Mac's Bay באזור Ban Tai. בעיקר מוזיקת טראנס לסוגייה. האג'נדה Peace, Trance, Dance.

חופים

Haad Khom- חוף שקט ונקי, חול לבן ורך, לחופיה הצפוניים של קו פנגן. ניתן לשנרקל, מספר בתי מלון. חוף יפה ולא המוני.
Chalok Lam- עיירת דייגים עם חוף ארוך וחולי, הנקודה הצפונית של האי, מערבית לחוץ הקודם כעשרים דקות. החוף לא תיירותי ובמערב המפרץ יש את המים מהיפים בקו פנגן.
Haad Khuat- הידוע בכינויו חוף הבקבוק, חוף צפוני, החוף המבודד באי, ניתן להגיע אליף בכמה דרכים, מסתבר שהדרך היעילה והזולה ביותר היא בסירה דרך חןף Chalok Lam.
Thong Nai Pan- ממוקם באזור הצפון מזרחי של האי, מחולק לשני חופים נהדרים עם אפשרות שחייה כל השנה מלבד כמובן בעת המונסונים. החוף הגדול יותר הוא Thong Nai Pan Yai והקטן יותר הוא Thong Nai Pan Noi, שניהם שילוב של חופים שקטים יחד עם  תיירותיים, בשנים האחרונות יותר תיירותיים.
Haad Rin- החוף המפורסם באי, וידוע בעולם בשל מסיבות ה Fullmoon pary שלו.
Haad Yuan- סמוך לחוף האד-רין, אם מתחשק לכם יותר שקט. חוף חולי.
Baan Tai-רצועת חוף ארוכה דרום מזרחית משקיפה אל עבר קוסמוי.

 לינה בקופנגן

זקוקים להמלצה על מלונות בקופנגן? שילחו לנו את התאריכים בהם אתם מתכננים לשהות בקופנגן, כמה אנשים אתם ומה פחות או יותר אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם את רשימת המלונות המומלצים בקופנגן העומדים בדרישות שלכם וזמינים לביצוע ההזמנה בתאריכים שלכם, השרות ללא תשלום השתמשו בטופס הבא לשלוח את בקשתכם.

 ראו מספר מלונות מומלצים בקופנגן שבתאילנד :

 Ocean View Mini-Villa : לפרטים והזמנה לחצו כאן

The Hideaway : לפרטים והזמנה לחצו כאן

Gecko Beach Villas:לפרטים והזמנה לחצו כאן

 

חברה מומלצת להשכרת רכב בקופנגן  : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר בקופנגן כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן