קו פי פי

קו פי פי-Ko Phi Phi, או לפי רבים Phi Phi Island, קודם כל הכינו את המצלמות כי אתם עומדים להגיע לאחד האיים היפים בתאילנד ובעולם בכלל. האי תיירותי ופופלרי וללא ספק שווה את המאמץ. קו פי פי הוא בעצם אי אחד מקבוצה של שישה איים והוא המיושב היחיד. מכל העולם מגיעים לארכיפלג זה צוקים מרהיבים (שבמקומות מסוימים ניתן לטפס עליהם), לגונות, מפרצים, חופי ים לבנים, מים תכולים וצלולים וליאונרדו דיקפריו אחד...ובכן  בשנת 2000 צולם באחד מהאיים מקבוצת האיים הללו השני בגודלו, סרט שנקרא "החוף" "The Beach", באי Phi Phi Lea, כמובן שתרם רבות לתיירות המקום, קחו בחשבון שהנופים המתוארים בסרט הם באמת כאלה.

באי אין שדה תעופה וטוב שכך, כך שדרכי ההגעה אליו נמנים דרך האי פוקט שאליו ניתן להגיע בטיסה מבנגקוק ואו דרך עיירת קראבי אליה ניתן להגיע בטיסה לשדה התעופה KBV. קו פי פי דון הוא האי המרכזי והגדול, רוב התיירות ממוקמת מפרץ טון-סאי, tonSai. מעיין רצועת חוף שעליה גסטהאוסים וחופים, היא גם מפרידה בין מערב למזרח האי שנראות כמו שתי ריאות שאחת מהן מוארכת.
כאמור פי פי לה הוא גם כן מאוד דומיננטי ויעד מכובד ועמוס תיירים במיוחד מפרץ מאיה Maya אשר מושך אליו ספינות/סירות תיירים רבות.

האיים הנוספים אשר שייכים לקבוצת האיים פי פי Young Island-אי היתוש, צפונית לפי פי דון, זהו אי קטן מצוין לשנירקול, מגוון אלמוגים, ברקודות, כרישי נמר ועוד. במרחק של כקילומטר צפון מערב מהאי ממוקם Mosquito Pinnacle אתר צלילה שמתאים יותר לצוללנים בגלל שנתח לבוא של 25 מטרים, אבל גם לשנירקול מצוין, אלמוגים צבעוניים. חוף אבנים וחוך חולי.
Ko Mai Phi-אי נוסף מהקבוצה, גם כן צפונית לפי פי דון. מכונה גם Bamboo Bay. פיסת גן עגן, חופים לבנים ופחות מתויירים, יש אומרים החופים היפים האזור, ישנם שני ברים ולא יותר מזה, כמובן ניתן לשנרקל.
דרומית לפי פי לה, ממוקמים שני איים קטנים המאופיינים בצוקים עמקיים המתרומים מהים Bida Nai ו Bida Nok, בצפון מזרח בידה נאי ישנה קנודת צלילה ידועה.

חוף הקופים-חוף השייך לפי פי דון, מרחק קטן של הפלגה עם סירה, תיירותי מאוד, יכול להיות ידידותי ויכול להיות גם מסוכן. אם אתם רוצים בכל זאת להגיע, הגיעו בבוקר או אחר הצהריים מתי שהתיירות דלילה. אתם תגיעו לחוף והקופים יקבלו את פניכם, במיוחד הקטנים שבהם (אין להם פחד עדיין),, הם רגילים לקבל אוכל, אך שימו לב לעתים הם גם יחטפו לכם את התיקים ואת האוכל מהידיים. אל תעקבו אחריהם ובטח ולא אחרי התינוקות, שמרו מרחק ותהנו מקרבה לחיות פרא.

זקוקים להמלצה על מלון בקו פי פי, שילחו לנו דרך הטופס הבא את התאריכים בהם אתם מתכננים לשהות בקו פי פי ונשלח לכם את רשימת המלונות המומלצים ביותר הזמינים בקו פי פי, מומלץ גם לציין לנו כמה אנשים אתם ואם יש לכם דרישות או בקשות מיוחדות בכדי שנשלח לכם את האפשרויות התואמות ביותר את בקשתכם.

 ראו מספר מלונות מומלצים בקו פי פי שבתאילנד :

Zeavola Resort: לפרטים והזמנה לחצו כאן

 Phi Phi Island Village Beach Resort:לפרטים והזמנה לחצו כאן

Holiday Inn Resort Phi Phi Island:לפרטים והזמנה לחצו כאן

 

 

חברה מומלצת להשכרת רכב בקו פי פי  : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר בקו פי פי כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן