מפרץ פאנג נגה

מפרץ פאנג-נגה, Phang-Nga, טוב אז הגעתם לנקודה אולי הכי יפה בדרום מזרח אסיה. מפרץ של כ-400 ק"מר הממוקם בים האדמן, בין האי פוקט, קראבי, דרום תאילנד. האזור מאופיין ב-42 איים שרובם לא מיושבים עם צוקי אבן גיר עצומים שעליהם לעיתים צמחיים, יערות, חיות לרבות עשרות זני ציפורים, מספר לא מבוטל של זני זוחלים, נחשים, קופים ועוד. מפרץ פאנג נגה הוגש לעולם המערבי דרך סרט של אחד הדמויות האייקוניות של הקולנוע, הוא ג'ימס בונד, בסרט שנקרא "האיש העל אקדח הזה" עם רוג'ר מור וכריסטופר לי האגדי מ-1974. 

המפרץ מוגן והוא בעל חשיבות אקולוגית רבה, ב-1981 הכתרוהו כפארק לאומי ו-2002 שמורת טבע אקולוגית. אל המפרץ בדרך כלל מגיעים לסיורי יום מפוקט, למרות שניתן לללון שם, ל נהוג כמלבד מאפשרויות לינה אין מה לעשות שם לתייר המערבי ווטוב שכך. לכן הגיעו ליום אחד, טיילו בקיאקים, יש אשר צוללים-שימו לב לגאות ולשפל, יש אשר מטפסים על סלעים, יש הלוקחים סיורים עם מקומיים למערות ועוד, הכל תחת נופים עוצרי נשימה, של צוקי ענק, אלמוגים, ים בצבעים מרהיבים. האי הידוע בין חוברת האיים הוא Ko Tapu.

ko Tapu, (מסמר בתאית) אומנם זהו שמו המקרוי והתאילנדי, אך מזמן אינו נקרא כך, האי ידוע בשמו המערבי "האי של ג'יימס בונד" "james Bond Island" הוא אי המזדקר אלעל מתוך מי הטורקיז, נראה כמו תופעת טבע, מכיוון שזו שמורת טבע אסור להתקרב אליו עם סירות.
Kho Ping Ghan הוא אי סמוך שממנו ניתן לצפות באי של ג'ימס בונד והוא הופך לדי תיירותי ומיוחד בפני עצמו הבנוי מסלעים ומערות.
Ko panyee, אחד מהאיים היחודיים באזור ובעולם, אטרקציה שבה כמעט כל סיור יעצור בשביל ארוחת צהריים (ברך כלל פירות ים), שוק קטן של עבודת יד ואו רק בשביל לצפות בתופעה היחודית הזו של האי הצף הבנוי על כלונסאות. האי הוקם לפני כ-200 שנה ע"י מוסלמים אינדונזים, שלוש משפחות יצאו בחיפוש אחר מקום פורה בדגה ומצאו את האדמה בסמוך, אך אסור לזרים להקים מושבות בתאילנד, המשפחות לא אמרו יאוש ונטעו דגלם על האי וכך ננבנה האי הצף. משמעות השם קו-פאני הוא האי של הדגל. האי כאמור צף ושוכן מתחת לסלע עצום ופיסת אדמה תחתיו.

ההגעה לאזור די פשוטה. בעיקרון אתם צריכים להגיע לחופים המזרחיים של פוקט ומשם לקחת, סירה, מעבורת, סיור. חלק מהסיורים מארגנים ארחות צהריים, חלקם עוצרים באי הצף לארחות צהריים. אם לא, אז תדאגו לעצכם, כמו כן קחו אתכם מים, כובעים וכו..

זקוקים להמלצה על מלון בתאילנד, ספרו לנו כמה אנשים אתם, איזה תאריכים ומה אתם מחפשים ונשמח לשלוח לכם את מקומות הלינה העונים בצורה המיטבית לדרישה שלכם, תוכלו גם להיות ספציפים מאד בדרישותיכם ואנו נחפש עבורכם את מקומות הלינה המומלצים ביותר, השתמשו בטופס זה לשליחת בקשתכם.

ראו מספר מלונות מומלצים במפרץ פאנג נגה שבתאילנד :

Wanakarn Beach Resort & Spa: לפרטים והזמנה לחצו כאן

Hongte Khaolak Resort:לפרטים והזמנה לחצו כאן

X2 Khao Lak Anda Mani Resort: לפרטים והזמנה לחצו כאן

 

חברה מומלצת להשכרת רכב מפרץ פאנג נגה  : רנטלס קאר הוא אתר הזמנת הרכב המוביל והגדול ביותר בעולם והוא מציע אפשרות של השכרת רכב מחברות במובילות והאמינות ביותר במפרץ פאנג נגה  כמו ברוב היעדים התיירותיים הנוספים בתאילנד לברור וקבלת הצעת מחיר להשכרת רכב לחצו כאן